Published On: 6 Prill, 2016

Zaev: Nuk marrin pjesë në zgjedhje të rrejshme, beteja vazhdon

Lideri i LSDM-së, Zoran Zaev deklaroi para pak minutave se, pa zgjedhje të lira nuk ka liri.

Lideri i LSDM-së, Zoran Zaev theksoi se LSDM nuk merrë pjesë në zgjedhjet e 5 qershorit. Ky vendim u kumtua pas mbledhjes së organeve të saj partiake, informon INA.

“Maqedoni pa zgjedhej të lira nuk ka liri. Me muaj po luftojmë për zgjedhje të lira dhe demokratike, për tu kthyer vota e lirë. Marrëveshja e Përzhinës u firmos për tu sigurua kjo. Gruevski vazhdimisht i ka ikur zbatimit të kësaj marrëveshje. Për ne fjala është fjalë, nuk heqim dorë nga parimet për të cilat insistojmë. Në emër të fjalës, parimeve dhe demokracisë, LSDM nuk do të marrë pjesë në këto zgjedhje të rrejshme”, theksoi Zaev.

Sipas tij, muajve të kaluar qytetarët panë dhe dëgjuan se përse VMRO dhe satelitët refuzuan zgjedhje të lira. “Këtë e bënë për të mbrojtur kriminalitetin dhe të keqen. Ata nuk kursejnë mjete për të mbetur në pushtet. I bëjmë thirrje të gjithë qytetarëve, bashkërisht për të mbrojtur demokracinë, sepse bëhet fjalë për interesin tonë shtetëror dhe të ardhmen e vendit tonë”, theksoi lideri socialdemokrat.

Ai në fund tha se Gruevski nuk mund të shuajë dritën e demokracisë dhe se ajo që është dilemë është se ose Gruevski ose Maqedonia. (INA)

LEXONI edhe:

http://www.shqiptari.eu/seks-skandali-3-i-pergjimeve-erotike-te-ermira-mehmetit-koco-kokedhima-i-dhuron-apartament-ne-himare-2/

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...