Published On: 26 Qershor, 2016

Zaev: Nga shteti vidhen 400 mijë euro në vit

Kryetari i Lidhjes Social Demokrate të Maqedonisë, Zoran Zaev, është shprehur i gatshëm për zgjedhje në vend.

“Ne jemi partia e vetme e cila që në dhjetor solli programin zgjedhor në Kongres, e përgatitur për të hapur shtabin për aktivitete zgjedhore”, ka thënë Zaev.

Gjatë një intervite të dhënë për Radion Evropa e Lirë, ai ka porositur që politikanët të mos i zgjedhin mediat, sepse vetëm në këtë mënyrë qytetarët do të jenë të informuar me ngjarjet aktuale.

Ai është zotuar se do ta ndalojnë migrimin e të rinjve dhe do të sigurojnë pagë prej 500 eurove.

“Dikush pyet si është e mundur, shteti është në borxhe. Nga shteti vidhen 400 mijë euro në vit. Sikur vetëm kjo të mbetej në shtet do të ekzistonte potencial edhe për kthimin e kredive, por edhe për zhvillim të shoqërisë”, ka deklaruar Zaev.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...