Published On: 15 Janar, 2016

Zaev, i erdhi fundi Nikollës, që vendoste për jetë dhe vdekje!

Menjëherë pas fjalimit të kryeministrit Nikolla Gruevski në të cilën ai njoftoi dorëheqjen e tij, me reagim ka dal edhe lideri i opozitës, Zoran Zaev.

Sipas liderit të LSDM-së, deklarata e sotme e Gruevskit ishte pranim se për shkak të tij dhe partisë së tij nuk janë përmbushur pjesët kryesore të Marrëveshjes së Përzhinos, transmeton TetovaSot.
“Njeriu që vendosi për jetë dhe vdekje, për atë se kush mund të jetojë lirshëm në Maqedoni, dhe kush jo. Njeriu i cili së bashku me familjen e tij, kushëririn Mijalkov dhe kumbarin Stavreski uzurpuan gjithçka për pasurimin e tyre, është e qartë që sot i erdhi fundi. Nikolla, ti nuk je Maqedonia. Të dashur qytetarë, ky nuk është fundi, ky është fillimi i fundit të një qeverie kriminale, të korruptuar, dhe një qeveri jodemokratike”, tha Zaev.
Zaev përsëriti se imperativi i marrëveshjes së Përzhinos është procesi i pastër zgjedhor dhe ajo duhet të realizohet.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...