Published On: 22 Dhjetor, 2015

Zaev: Është e vërtetë se mafia është në Qeveri

Në Maqedoni, sipas tij ka luftë për liri dhe demokraci dhe ato kanë çmim të lartë. Është e vërteta se mafia është në Qeveri dhe paniku i paparë, tha ai tregon se pushteti është e vetëdijshme se për ta s’ka rrugëdalje.

“Çdo gjë që bën Gruevski është përpjekje dhe propagandë për të gjetur shpëtim nga Prokuroria speciale publike. Gruevski dhe njerëzit e tij e dinë se janë të përfshirë në kriminalitet dhe patjetër duhet të përgjigjen. Atëherë pohonin se kanë përgjuar shërbime, më pas furgone të verdha dhe në fund se kinse këtë e ka bërë opozita. Tani sërish, përmes propagandës thonë se ne kemi falsifikuar letërnjoftime. Mediumet e Gruevskit njëjtë sikur në rastin” Puçi” plasojnë të dhëna për të cilat hetimi është në vijim e sipër” thotë Zaev.

Në pyetjen e gazetarëve për takimin me të dyshuarin për aferën me letërnjoftime, Zakir Bekiri dhe si janë gjetur këto regjistrime tek ai, Zaev tha se pret këtë të zbuloj hetimi.

Për Marrëveshjen e Përzhinos, lideri i LSDM thotë se është mundësia e vetme për dalje nga kriza politike në Maqedoni.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...