Published On: 15 Maj, 2016

“Z. Ambasador, s’po reformoni dot kokën e këtij vendi, jo më b…”

Nga Ylli Dylgjeri*

Mr. Lu, rri ke Reforma në Drejtësi!

Ju ndoqa në parakalimin Tuaj me biçikletë në bulevardin “Dëshmorët e Kombit”, dhe për një moment mu dukët si “dëshmori i LGBT-së”.

Morra frymë thellë dhe thërrita sa munda: Zoti Ambasador, me përpjekjet Tuaja s’po reformoni dot kokën e këtij vendi, dashkeni të na reformosh edhe by…!

Jo i nderuar. Eshtë fallcitet.

Mbaju pazarit të parë.

Ky mesazhi i tollumbaceve është i vështirë shumë të ngjisë natyrshëm në këtë vend.

Jo të takoni grupet politike, por edhe sikur të kaloni pushimet nuk ngjisni në këtë temë.

Po su reformua koka në këtë vend, nuk reformohet asgjë.

Të tjerat janë farsë, ose tollumbace që i merr era!

Të fala Dylgjeri

*Nepunes i Ministrise se Ekonomise

 

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...