Published On: 23 Shtator, 2016

Ymeri thotë se lëvizja e kufirit sjellë luftë, por nuk tregon nëse është i gatshëm për të

Kreu i Vetëvendosje, Visar Ymeri thotë se duke e parë gjendjen në Kosovë, duke parë zhvillimet, të cilat sipas tij, po e varfërojnë qytetarin, po ia humbin dinjitetin, po i krijojnë Serbisë hapësirë njërën anë, e në anën tjetër edhe Malit të Zi, ai thotë se këto po dërgojnë drejt një keqësimi të situatës.

Në një intervistë për RTV 21 ai thotë se deklaratat e Albin Kurtit se do të ketë luftë, nuk janë interpretuar mirë, por tha se problemi me kufijtë“Duke e parë situatën nuk është një qëndrim për një situatë të qëndrueshme.

 Problemi me kufijtë gjithmonë ka sjellur luftëra. Shmangia e ndarjes së demarkacionit është shmangie për luftë”, tha Ymeri. Por ai nuk ka treguar nëse është gatshëm për luftë, si dhe a janë të gatshëm për luftë aktivistët e Vetëvendosjes.
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...