Published On: 25 Shkurt, 2016

Ymeri: Thaçi nuk mund të bëhet president pa kompromise antikushtetuese për Listën Serbe

Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje Visar Ymeri përmes llogarisë së vet në Facebook ka thënë se Hashim Thaçi nuk mund të bëhet president pa plotësuar kërkesat e Listës Srpska, subjekti që është krijuar në Beograd dhe që nuk përfaqëson serbët e Kosovës, por vetëm Beogradin e Vuçiqit.

Lista Srpska ia ka nisur ta kërcënojë Hashim Thaçin, ka shkruar Ymeri, transmeton Koha.net, që të nxjerrë maksimumin prej tij.

Aq shumë e do pushtetin Thaçi, sa që është gati të premtojë e t’i japë gjithçka Serbisë për t’u bërë president i Kosovës, konstaton Ymeri ndërsa shton se ne nuk do ta lejojmë kurorëzimin e presidentit të Listës Srpska, Hashim Thaçit.

“Demokracia, barazia, shteti i së drejtës dhe i zhvillimit, këto janë alternativat më të mira që i duhen qytetarëve të Kosovës, përfshi këtu edhe minoritetin serb. Askujt nuk i duhet Lista Srpska e Beogradit dhe shërbyesi i tyre, Hashim Thaçi, këta faktorë të përçarjes dhe të dezintegrimit komunitar, shoqëror, ekonomik e shtetëror”, ka përfunduar Ymeri.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...