Published On: 16 Janar, 2016

Ymeri: Thaçi njëjtë sikur Dacici, qytetarët i quajti ISIS

  • Visar Ymeri kryetar i Lëvizjes Vetëvendosje ka thënë në protestën e fundit të mbajtur nga opozita janë brumbulluar 100 mijë qytetarët. Ai ka falënderuar të gjithë që kanë marr pjesë në protestë dhe ka thënë se pa qytetarët nuk do të kishte arsyeje as protesta.

Ymeri gjatë fjalimit të tij ka vazhduar ti akuzojë Mustafën e Thaçin. Derisa, Thaçin ka thënë se pas Dacicit ai i ka  quajtur qytetarët terroristë të ISIS’it.

“Daçiqi e quajti popullin e Kosovës ISIS, ndërsa Thaçi i quajti ekstremistë. Opozita e bashkuar është shansi edhe për demokracinë edhe për Republikën e Kosovës”.

“Kjo është shumë me rëndësi sepse ne po e marrin çdo ditë formën e lëvizjes për ndryshim. Ai duhet të jetë substancial. Sa më shkurt Mustafa e Thaçi në pushtet, aq më shpejt do të kemi shtet dhe sovranitet”.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...