Published On: 22 Shtator, 2016

Ymeri: Thaçi e Mustafa qëllimshëm cenuan territorin e Kosovës

Deputeti i lëvizjes Vetëvendosje, Visar Ymeri në seancën e Kuvendit të Kosovës përsëriti qëndrimin e tyre se marrëveshjes për demarkacionin me Malin e Zi më 1 shtator i është dhënë fundi.

Ai tha se kjo marrëveshje është mbrojtur nga kryeministri Isa Mustafa dhe presidenti Hashim Thaçi dhe është cenim i qëllimshëm i territorit.

Ymeri tha se kundërshtimi i përbashkët i opozitës dëshmoi se 8200 hektarë tokë në kufi mbrohen në Prishtinë. /Telegrafi/

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...