Published On: 19 Shkurt, 2016

Ymeri: Thaçi dështoi të zgjidhet president, do të protesojmë në çdo rast

Deputetët e opozitës janë larguar nga holli i Kuvendit të Kosovës, pasi disa nga ta u përjashtuan nga Kryesia. Visar Ymeri, kryetar i Lëvizjes Vetëvendosje, pasi doli jashtë Kuvendit tha se sot Hashim Thaçi nuk arriti të bëhet president dhe ftoi protestuesit sërish në protestën e paralajmëruar për datën 27 shkurt.

“Sot koalicioni i Rashkës, i Isës e Hashimit, i penguan deputetët të qëndrojnë në sallë duke na tërhequr zvarrë. Sot Thaçi nuk arriti të bëhet president. Edhe sot u dëshmua se Zajdenica dhe demarkacioni ka vdekur. Dhe sot u dëshmua që kësaj klike, të Thaçit dhe Isës i ka ardhur fundi. Ne kemi protestën e radhës, por nëse këta tentojnë që ta bëjnë Hashimin president ne do të vazhdojmë ta kundërshtojmë”, tha Ymeri.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...