Published On: 23 Shkurt, 2016

Ymeri: Nuk e di për çfarë feste flet Thaçi, kur shumica e popullit nuk e dëshiron për president

Na jemi tu e ndërtu nji infrastrukturë proteste, që qytetarët me shprehë pakënaqësinë e tyne, – tha Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje Visar Ymeri, në nji lidhje direkte në edicionin qendror të lajmeve në Televizionin Rrokum.

“Këto institucione tashma s’kane legalitet, se po sillen sikur s’po ndodh asgja ne Kosovë”.

Mbas deklaratë së zv/Kryeministrit Hashim Thaçi se mbas zgjedhjes së tij President, ma e madhe ka me qenë festa se sa protesta Ymeri tha, “Na jemi në protestën tonë që qysh po shihet asht paqësore, na s’kemi dalë me u përlesh me askënd, kjo asht protestë e qytetarëve dhe askush nuk guxon me ja marr të drejtën për me protestue”.

“Tash jemi në shesh ma shumë se sa që kemi qenë n’ora 14:00. Shfrytëzoj rastin me i ba ftesë qytetarëve me ju bashkue protestës që zani protestues me qenë sa ma i fuqishëm”, theksoi Ymeri.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...