Published On: 16 Shkurt, 2016

Ymeri: Nesër do të jetë goditja përfundimtare ndaj kësaj qeverisjeje uzurpatore

I dyti ne lidhje telefonike ishte Visar Ymeri, kryetari i Levizjes Vetevendosje, i cili tue disktue per protesten e neserme te thirrun nga opozita, tha se ajo ka me qene ma e madhja.

“Simbas informatave qe i kemi nga tereni nga vendi dhe jashte, ka me qene protesta ma e madhe, ma madheshtore per kundershtimin e kesaj Qeveri”.

Per Ymerin, neser ka me fillue nji etape e re, qysh tha ai – me pjesemarrjen e qytetareve ne politike.

Simbas tij, me pjesemarrjen e tyne, qytetaret kane me ja dhane vulen cashtjes se kthimit te Republikes.

Edhe Ymeri si Haradinaj tha se me kete proteste, ka me ju kthye Republika qytetareve.

“Fjala perfundimtare politike ka me qene e qytetarit”, ritheksoi Ymeri tue fole rreth “etapes se re”.

Tue e quejte aparat shtetnor, Ymeri tha se edhe Gjykatat qe kane funksion – sundimin e ligjit, jane te kapuna nga pushteti.

“Mendoj qe arrestimet e sotme i perngjajn shtetit policor, tue i marre njerezit per me i pengue me shpreh fjalen e tyne”, vleresoi Ymeri, tue kerkue largimin e institucioneve te kapuna nga pushteti.

“Policia ne vend se te jete ne sherbim te qytetareve, po bahet aparat ne mbrojtje te Zajednices”, tha nder tjera i pari i VV’s.

“Republika e Kosoves asht dicka qe duhet me ba bashke. Republika duhet me qene dicka qe jep mundesi, e ketu asht krijue vetem pamundesi”, tha krejt ne fund Ymeri.

 

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...