Published On: 31 Janar, 2016

Ymeri – Mustafës: Nëse nuk po shkon me dëshirë, atëherë pse po shkon

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosjes, Visar Ymeri, duke komentuar deklaratat e kryeministrit Isa Mustafa se nuk shkon me dëshirë në bisedime me Serbinë, ka deklaruar se nëse nuk shkon me dëshirë, atëherë nuk e di pse ai po shkon.

Ymeri ka përsëritur se ky dialog me Serbinë duhet të ndërprehet sepse tenton ta ndryshojë Kosovën nga brenda në favor të Serbisë.

“Po nëse nuk po shkon me dëshirë, atëherë pse po shkon. Unë nuk e di pse po shkon Isa Mustafa në bisedime. Dialogu me Serbinë duhet të ndërprehet për shkak se në formën dhe karakterin që e ka, është e qartë se ky dialog mëton ta ndryshojë Kosovën për së brendshmi, territorialit dhe institucionalisht për të ia përshtatur atë interesave të Serbisë”, ka thënë ai.

Ai tha se po punojnë që protesta e 17 shkurtit të jetë sa më masive dhe ajo që vërehet është se qytetarët janë shumë të pakënaqur me Qeverinë./KosovaPress/

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...