Published On: 28 Shkurt, 2016

Ymeri: Mustafa e Thaçi, vampirët e Kosovës

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Visar Ymeri ka deklaruar se organizimet e opozitës po vazhdojë dhe protesta nuk do të ndalet sepse intensiteti i shkatërrimit të shtetit po vazhdon për interesat e Hashim Thaçit e Isa Mustafës.

Ymeri në një konferencë për media ka thënë se Hashim Thaçi nuk mund të jetë president pasi është drejtpërsëdrejti personi që i nënshkroi marrëveshjen për Asociacionin dhe demarkacionin me Malin e Zi.

Ai ka thënë se policia ka ndërhyrë në shesh dhe ka hequr tendat që kanë pasur leje të vendosen.

“Mllefi popullor është duke u rritur nga e gjithë popullata . Organizimet tona po vazhdojnë edhe do të vazhdojnë”, ka thënë ai.

Ai ka folur edhe për 18 deputetët e opozitës që sipas tij po keqtrajtohen nga Policia. Sipas tij, Glauk Konjuvca është arrestuar dhe është arrestimi me arbitrar sepse ka qenë i akuzuar në vitin 2009.

 
Displaying 1 Comments
Have Your Say
 1. Mal Uka thotë:

  Z. Visar Ymeri , Qytetaret jan te lodhur sa prej pozites qe i ka
  vorferu , izolu , mashtru , rrejte , pa zbardhje vrasjesh politike
  Aq edhe prej jush te levizjes se mrapshtise bashke Akraballakun e
  Ramushit dhe karakollet e nisrres se Limes se Jakupit
  Lufta e juaj nuk po zgjedhe as mjet as halet Ju po veproni si Ram
  Dilingjija i shipnise Her me pipilija her me bambole her me shatora
  cka nuk i perket sjelljes shqipetare Vandalizmi eshte forca qe i zgjate jeten pushtetit shkatrues e mashtrues Ne diten e zgjedhjes
  se presimutitit te kosoves ju e filluet mire me fjalime Por per
  Ti bere kundershtare qytetaret dhe ta perkrahin katastrofen Ju i dhezet Bambolet e gazit te turpit si rrugaq qe jeni dhe nuk ndryshoni
  Nese jeni atedhetar Ti , Ramushi , Lima dhe antaret e kryesise te
  partive te juaja Hajde deklarohuni se po kerkoni zgjedhje te reja
  por me kusht qe asnjeri nga ju nuk do jete ne lista per tu votue
  elektorati per pushtet Deri sa nuk deklaroheni keshtu Shume i poshter
  eshte Thaqi E Isa Por ju po te vini ne pushtet do te delni edhe ma
  adalet Ju qe kokorizni per bashkim me shqiperine Pse nuk e ben kete qeverija e shqiperise KJo kokorizje bjen ndesh kur reklamoni tani
  Hajde pritne kohen dhe kur te piqen kushtet provojeni referendumin
  Besoj qe do u del shterrpe se pse shqiprija nuk pranon bashkim me
  kosoven Po edhe na jemi gerrdite me ata anej kufini ! Pra ju bambolgjite me fyshek ne mrapanise e qe nuk pritoni ta provoni
  forcen dhe gjithehere ndaheni te laget e qkarravitun nuk kini poenta Tjetra te damtohet pasurija ne emen te marrjes se pushtetit nuk
  eshte dashamiresi kombetare Popullit duhet me i pri njerzit qe
  nuk kan interes personal! ju opozita qe nuk ndryshoni me kurgja
  nga Pozita Bile mos lehni se e kini tepru ! Ramushi Une du kryeminister Jo more Po hiq dore qe nuk don pushtet dhe kqyre si
  te percjellin dhe vijne mas qytetaret !Nuk po shiten rrenat as te juajat As te Isa Hashimit Nje maskarallak i ndare ne shume kallabllak!

  Përgjigjiuni
  Pelqej(7) Nuk Pelqej(0)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...