Published On: 19 Maj, 2016

Ymeri, Masakra e Dubravës ishte e orkestruar nga aparati shtetëror i Millosheviqit,

Lideri i Vetëvendosjes Visar Ymeri në një postim të vetin në Facebook, sot ka përkujtuar 17 vjetorin e masakrën në burgun Dubravës me ç’rast u vranë mbi 150 të burgosur.

Ymeri i ka shkruar në faceboook:

Sot më 19 maj, bëhen 17 vite nga fillimi i masakrës në burgun e Dubravës, e cila zgjati për ditë të tëra, duka vrarë e masakruar qindra të burgosur shqiptarë. Kjo masakër ishte e orkestruar nga aparati shtetëror i Millosheviqit, dhe as 17 vjet pas saj, nuk ka ndjekje e ndëshkim për kriminelët që vazhdojnë të bredhin lirshëm.

19 maji i Dubravës shënon ditën e përjetësimit të tre veprimtarëve që dhanë gjithçka për liri e bashkim kombëtar Komandantit të Zonës Operarive të Karadakut – Abdullah Tahirit, Enver Topallit dhe Gjok Ndrecajt.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...