Published On: 19 Mars, 2016

Ymeri: Kosova rrezikohet nga shteti policor, Zajdenica e diktatura

 • Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Visar Ymeri tha se Kosova po rrezikohet nga “Zajednica”,por po rrezikohet edhe nga shteti policor dhe diktatura e cila po e rrënon demokracinë.

Ai në tubimin e Opozitës në sallën “1 Tetori”në Prishtinë, ka thënë se vendi po kontrollohet nga tre njerëz, të cilët po e përdorin për interesa të veta.

“Tre njerëz po e kontrollojnë aparatin shtetëror dhe po e përdorin për interesa të veta. Ne jemi në rezistencë qe 7 muaj dhe do të vazhdojmë sepse nuk e pranojmë kurrë këtë regjim. Kjo politikëbërje duhet të shuhet nga institucionet dhe Kosova të mbetet e pavarur.

Largimi i tyre është i domosdoshëm. Kjo qeverisje po ia gërryen themelet Kosovës.

Ata po i mbrojnë interesat e Serbisë. Ky regjim po u hap rrugë mallrave të Serbisë. Hashimi, Isa e Kadria janë treshja e krimit dhe korrupsionit”, ka thënë ai.

 

 
Displaying 1 Comments
Have Your Say
 1. Nxerrc thotë:

  O moj Shqipni mos ke frikë
Se i ke djemt ne Amerikë
  O Hashim mos ke frikë
Se e ke Albinin n’politikë
  Oj pozitë mos e ke frikën
Se opozita s’ do Amerikën
  Oj Kosovë mos tu shterrt përroi
  Se Lirine s’e don Veton Murroi
  Oj Kosovë mos u tut mga ploja
  Se n’politik u hi Ramush gjojaa
  O Parlament, mos u tut qe rrxohet tavani
  Se n’to nuk u hyp Fisnik Orangutani
  Oj Kosovë mos u tut kurr prej Serrbije
  Se ne Kosova ka Rrencolla pej Rusijee
  Oj Serbi-rraspi kurr mos thuj se hupa
  Se patriota jane Fatmir Lima ham Kupa
  Oj AMERIKË ti kurre mos u tut prej Rusiije
  Se Kadrija merr “dukumenta me kill” pej Serbije
  Ani Mitrovice veriore mos u tut nga integrimi
  Oooooh se kryetar eshte i madhi o Hashiiimiiii
  Ani moj Siri oo mos thuj o marova
  O se me ty është oo Naim Trrnava
  Ani moj Europe mos u tut prej ISIS-it
  Se more ti nuk qeverisesh prej IsPisit
  Ani moj Prishtine tu ka shtu zullumi
  Se kryetar tu boooo Shpend Tullumi
  Ani more ju muslimana e ju idiota ISIS-a
  Mos u tutni se trollin n’Prishtina ua fali Isa
  Ani moj Kosove te me je bo krejt debilleee
  Sepse kanihere pyetet edhe “shoqnia civille”

  Me fjalë tjera, precize dhe madheshtoreee
  Rrnoooft Amerika, se na jem veq një foree
  Pa Amerika lirine, me fitu s’kishim mujt
  Edhe ton Shqiptareve, Vendi na kish lujt.
  Ooo edhe Lirine AMERIKA , neve na e solli
  Se pa AMERIKE prap neve na kish prit Anadolli.

  Përgjigjiuni
  Pelqej(0) Nuk Pelqej(0)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...