Published On: 20 Mars, 2016

Ymeri: Kërcënimi i Mustafës ndaj gazetarit është shumë serioz

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Visar Ymeri, ka reaguar ndaj kërcënimit që, sipas Insajderi.com, kryeministri i Kosovës i ka bërë udhëheqësit të këtij portali, Vehbi Kajtazi

Gazetari Kajtazi ka thënë se është kërcënuar nga kryeministri Mustafa, kur ai publikoi në Insajderi.com një hulumtim për migrimin e vëllait të kryeministrit.

“Sot mora vesh se Isa Mustafa e paska kërcënuar një gazetar”, ka shkruar Ymeri në Facebook.

“Policia e Isës shumë shpesh ka arrestuar qytetarë edhe për thjesht ndonjë shpërthim të momentit në Facebook, që pushteti e ka interpretuar si kërcënim. Por, a do të guxojë policia e Isës ta arrestojë vetë Isën, i cili e paska telefonuar personalisht Vehbi Kajtazin për ta kërcënuar? Kërcënimi prej kryeministrit është shumë serioz, në një vend jodemokratik si Kosova e Isës”.

“Shpreh keqardhje, dhe mbështetje në emër të Lëvizjes për gazetarin e kërcënuar, cilatdo që janë qëndrimet e tij ndaj nesh”.

“Duhet të punojmë së bashku për një Kosovë ku secili mund të kritikojë secilin, madje edhe me kritika të ashpra, por askush s’ka të drejtë të kërcënojë askënd. Por ky transformim duhet të fillojë prej pushtetit. Duhet larguar nga pushteti Isa, e ata që kanë mentalitetin e Isës, që Kosova t’i shpëtojë kërcënimeve”, shkruan Ymeri.

Loading...
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Loading...

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...
Loading...