Published On: 9 Janar, 2016

(I ndryshuar) I vihet flaka ndërtesës së Qeverisë së Kosovës! Policia nuk ndërhynë!

(I ndryshuar) – 

Protestuesit vazhdojnë përleshjet me policinë!

 

Goditen me koktej Molotovi autoblindat e policisë së Kosovës, dhe turma ka hyrë në oborrin e Radios së Kosovës, por edhe në rrugicat tjera protestuesit po përleshen me policinë, që po përpiqet ti largoj protestuesit, kudo që ndodhen ata.

Të gjitha betejat e policisë me protestuesit po zhvillohen në afërsi të shëtitores “Nëna Terezë”.

Pavarësisht që turma prej dhjetëra mijëra vetash është larguar, janë disa qindra që po i vazhdojnë përleshjet, kryesisht të përqendruar në afërsi të sheshit “Zahir Pajaziti”, të cilët po hedhin pa ndal gurë dhe koktej Molotovi në drejtim të policisë, ndërsa kjo po i ndjek me gaz lotsjellës dhe po përleshen edhe në afërsi. Një autoblindë vazhdon të mbetet e ndezur në zjarrë.

Protestuesit ia vunë flakën ndërtesës së Qeverisë së Kosovës! Policia nuk ndërhynë!

 

 

Eskalon protesta në dhunë! Protestuesit sulmojnë policinë! situata po del jashtë kontrollit!

Eskalon protesta në dhunë! Protestuesit sulmojnë policinë. Protestuesit po hedhin gjësende të forta, dhe se po sulmojnë pa ndërprerë policinë, ndërsa policia po vazhdon të mbetet e barrikaduar.

Ka mjaft thirrje nga figura opozitare e deputet që po u bëjnë thirrje që të mos sulmohet policia, por ka edhe njerëz të maskuar që po hedhin gjësende, dhe madje edhe me koktej Mollotovi. Zyrtarisht protesta është shpallur e mbyllur nga kreu i Vetëvendosjes Visar Ymeri. / Shqiptari.eu

 

Eskalon protesta në dhunë! Protestuesit sulmojnë policinë, ndërsa policia është tërhequr, dhe situata po del jashtë kontrollit!

  • Lideri i Vetëvendosjes, Visar Ymeri në prononcim për KTV ka thënë se është protest madhështore me pjesëmarrje të qytetarëve.

Ndërsa lideri i AAK-së, Ramush Haradinaj ka thënë se kjo është porosi e qartë se ka ardhur koha që Mustafa dhe Thaçi të shkojnë.


Ymeri e Haradinaj në ballë të protestës

Marshi protestues i nisur nga Biblioteka Kombëtare i është drejtuar Qeverisë së Kosovës.

Në ballë të saj aktualisht po qëndrojnë krerët opozitarë, Visar Ymeri i Vetëvendosjes dhe Ramush Haradinaj i AAK-së.

Atkuatlish ata janë në fillim të sheshit “Zahir Pajaziti”, transmeton Koha.net.

Shumë qytetarë të tjerë tashmë janë grumbulluar para Qeverisë.

“Zajednica nuk kalon”, e “Isa Hasha Esat Pasha” janë thirrjet që po dëgjohen nga turma.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...