Published On: 14 Janar, 2016

Ymeri: Aktakuza e Hasanit nxjerr në pah mosfunksionimin e shtetit

  • Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Visar Ymeri ka mbajtur një konferencë për media ku ka komentuar aktakuzën ndaj ish-kryetarit të Gjykatës Kushtetuese, Enver Hasani.

Ymeri ka cilësuar se me këto veprime po tregohet se shteti ka qenë i kapur dhe vazhdon të jet ende.

“Emërimi i tetë gjykatësve ndërkombëtar ka qenë në kundërshtim me ligjet e në fuqi në Kosovë. Rastin në kushtetuese e ka dërguar ish avokati i popullit Sami Kurteshi. Vendimi i gjykatës Kushtetuese është marr për falsifikim të nënshkrimit të gjykatësit Robert Carolan. Kjo dëshmon se shteti ka qenë i kapur,” ka thënë Ymeri, njofton Klan Kosova.

“Gjykata kushtetuese ka nxjerrë disa vendime shumë të dëmshme për Kosovën.”

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...