Published On: 11 Shtator, 2016

Ylli i Manchester Unitedit ishte mirëmbajtës i kabinave të telefonave (Foto)

Eric Bailly, mbrojtësi i Bregut të Fildishtë, ka bërë një hap të madh në karrierë. Ai është transferuar gjatë kësaj vere nga Villarreal në Manchester United

Ishte fillimi i qershorit dhe në juglindje të Spanjës, Eric Bailly, i cili më herët kishte punuar si  mirëmbajtësi i kabinave të telefonave, pranoi një thirrje. Por, kur ai kapi telefonin, zëri në anën tjetër ishte befasi e madhe.

“Ishte Jose Mourinho”, shpjegon shoku i ngushtë i Baillyt dhe ish-bashkëlojtar tek Espanyoli, Joan Jordan, shkruan “Daily Mail”.

“Erdhi nga asgjëja. Kishte rëndësi të madhe për Ericun. Ai më telefonoi dhe ishte shumë i emocionuar. Ai më thoshte, ‘Si mund t’i them jo kur Mourinho më telefonon?’”, shpjegon ai.

“Mourinho kishte folur frëngjisht me Ericun dhe i kishte shpjeguar saktësisht se çfarë roli do të kishte ai dhe çfarë planesh ka me Manchester Unitedin. Telefonata e Mourinhos ishte vendimtare”, shtoi Joan Jordan.

Bailly nuk ishte në radarin e Manchester Unitedit sa drejtohej nga Louis van Gaal, por Mourinho veproi shpejt duke e transferuar mbrojtësin për 30 milionë funte nga Villarreali, vetëm dy javë pasi mori drejtimin e klubit.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...