Published On: 4 Janar, 2017

Ylli i Bundesligës mposht kancerin, i rikthehet fushës (Foto)

Marco Russ, ylli i Eintracht Frankfurtit, i është rikthyer fushës pas një beteje që pati me kancerin

Marco Russ, e ka fituar tashmë kampionatin. Viti 2017 nis me një lajm fantastik për kapitenin e Eintracht Frankfurtit, i cili u diagonostikua me kancer vetëm disa muaj më parë.

Mbrojtësi i skuadrës gjermane ka kaluar të gjitha fazat e trajtimit dhe tashmë është gati për të ndihmuar skuadrën. Ai është nisur bashkë me ekipin dejtë Abu Dhabit për fazën përgatitore.

Russ e zbuloi sëmundjen pas një kontrolli rutinë antidoping duke u detyruar të braktiste skuadrën për disa muaj.

Gjithsesi, trajneri Nico Kovac ka bërë me dije se do të duhet pak kohë përpara se mbrojtësi të zbresë që nga minuta e parë në fushën e lojës.

Ai shprehu kënaqësinë që Russ u bashkua me skuadrën, por tashmë duhet të rikthej formën ideale.

Vetë lojtari e ka pranuar se preferon të luajë vetëm në momentin kur të jetë gati për t’i dhënë një dorë skuadrës.

Koha e rikthimit të Russ në formacionin titullar nuk dihet ende, por e rëndësishme është që 31-vjeçari fitoi ndeshjen më të rëndësishme të jetës duke dhënë një shembull për të gjithë ata që luftojnë përditë me sëmundjen e shekullit.

A 5
Loading...
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Loading...