Published On: 11 Janar, 2016

Yll Hoxha, e bie kiamet, vetëm duke na vrarë mund të na ndalin

Anëtari i kryesisë  së VV-së Ylli Hoxha, ia ka bërë   edhe një herë Qeverisë me dije se ai së bashku me  aktivistët e subjektit  tij nuk do ta   ndalin  siç ka thënë ai përpjekjën për ta ndaluar projektin serb në Kosovë, vetëm po t”i vrasin.

“Ata [qeveria] mund ta ndalin përpjekjen tonë për ta ndalur projektin serb në Kosovë vetëm nëse e bëjnë fizikisht të pamundur që ne të jemi aktiv, duke na vrarë e arrestuar të gjithëve” , ka shkruar ai në Facebook.

Ky është postiimi i plotë i tij :

“Ata [qeveria] mund ta ndalin përpjekjen tonë për ta ndalur projektin serb në Kosovë vetëm nëse e bëjnë fizikisht të pamundur që ne të jemi aktiv, duke na vrarë e arrestuar të gjithëve. Deri sa të jetë një aktivist i Vetëvendosjes i lirë, ai ose ajo do të protestojë dhe mobilizojë qytetar për të mbrojtur interesin e vendit. Kosovo2.0”.
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...