Published On: 30 Gusht, 2016

Yjet botërorë që ngjasojnë me politikanët shqiptarë (Foto)

Çdo njeri e ka sozinë e tij në botë, por e ka shumë të vështirë ta gjejë atë. Por ndodh ndryshe me personazhet publike, të cilët për shkak se dalin shpesh nëpër mediat vizive dhe të shkruara e kanë më të lehtë të gjejnë personin me të cilin ngjasojnë.

Portali Opozita.com ka gjetur disa prej sozive të politikanëve shqiptarë në Shqipëri, Kosovë dhe Maqedoni ku mes të cilëve bie në sy ngjashmëria shumë e madhe mes kryeparlamentarit të Kosovës Kadri Veseli dhe mbrojtësi të Arsenal Laurent Koscielny.

Ngjashmëri të mëdha edhe mes Dr.Halim Kosovës dhe Carlo Ancelottit. Edhe mes Albana Vokshit dhe Pamela Anderson, fakt që e përmend shumë edhe kryeministri Rama kur do të ngacmojë deputeten demokrate. /Opozita.com/

Edi Rama – Pep Guardiola

rama=pep

Halim Kosova – Carlo Ancelotti

ancelotti-kosova

Kadri Veseli – Laurent Koscielny

koshielni

Ali Ahmeti – Michael Douglas

douglas-ali

Albin Kurti – Steffano Accorsi

kurti-accorsi

Albana Vokshi – Pamela Anderson

albana1

Esmeralda Shkjau – Ilaria D’Amico

damico

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...