Published On: 9 Maj, 2016

Xhunga: Kush do fitojë, Rama apo Erdogani?

“Shqiprimi është Kryetari i ri i Komunës së Preshevës. Ishte i ftuar i emisionit “Dritare” në Vizion Plus, javën e shkuar. “Ti mund të hash gjithçka, por ti nuk mund të dish gjithçka”, -më tha, gjatë publicitetit. I kuruar, i artikuluar, konfident, i padepërtueshëm, i sjellshëm dhe i kujdesshëm në arrogancën e tij. I ardhur nga Gjermania, ku ka jetuar 37 vjet, para tri vitesh ai arriti me gjithë familjen në Preshevë. Para një viti krijoi Partinë, para një muaji ndezi motorët e fushatës dhe fitoi”.

Kështu shkruan gazetarja Rudina Xhunga në shkrimin e saj të radhës në Mapo.

Ajo i referohet Shqiprim Arifit, kreut të ri të Komunës së Preshevës.

Megjithatë, Xhunga thotë se beteja mes shqiptarëve në rajon është nëse do bien apo jo nën ndikimin e Turqisë.

Lexoni më poshtë tekstin e plotë:

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...