Published On: 20 Shkurt, 2016

Xhelatët e UÇK-së, Xhavit Haliti, Azem Syla dhe Hashim Thaçi a janë në parlament?!

A është e vërtetë se gjyshi i Hashim Agë Thaçit, Sinan Idrizi, ka qenë oficer i OZNA-s, apo jo? A është e vërtetë se gjyshi i Hashim Agë Thaçit e ka sjellë në gisht Drenicën?

 

LEXONI EDHE:

http://www.shqiptari.eu/ja-si-i-udb-a-i-vendoste-njerezit-e-saj-ne-krye-te-lpk-se-dhe-luftes/

http://www.shqiptari.eu/myslimani-i-devotshem-qe-nuk-pi-raki-me-shqiptare-vec-me-serb-video/

 

Letra Nr.4 e shenjtë Për Xhavit Halitin!

Murat Jashari

 1. Ju keni thënë Remzi Hoxha është spiun i serbëve dhe grekëve, apo jo?
 2. Ju keni thënë Behadin Allaçi, koordinatori kryesor i UÇK-së dhe anëtari i Komitetit Drejtues i LPK është spiun i serbëve, apo, jo?
 3. Në fillim të muajit korrik, i vitit 1998, të lajmërova se Behajdin Allaçi e Shaban Rexhep Shala ishin të kidnapuar dhe po u mbajshin në Burgun e Kleçkës, a është kështu?
 4. Si mundet me qenë spiun, kur ti vetë i ke nisur Behajdinit një sasi të konsiderueshëm armatimi nëpërmjet punëtorëve që ishin në Zvicër, të rrethit të Prizrenit dhe Rahovecit, dhe asnjë armë nuk është zbuluar dhe asnjë veprimtar që bashkëpunonte me Behajdinin nuk është arrestuar, a është kështu?
 5. Kush është autori i Komunikatës Nr.61 që është lëshuar në emër të SHP të UÇK-së, më 31 Tetor 1998?
 6. Për me humbur gjurmë nëpërmjet kësaj Komunikate e shpallët dëshmorë Behajdin Allaqin, a është kështu?
 7. Kush dha urdhër me u shkruajt kjo Komunikatë?
 8. Behajdin Allaçin e Shaban Rexhep Shalën, në një mbrëmje të fillim të korrikut 1998, në Kleçkë, i kanë marrë duar lidhur Hashim Thaçi e Kadri Veseli, a është kështu, apo jo?
 9. Kush i ka vrarë, pse i ka vrarë dhe ku i ka vrarë, ku janë të varrosur, kush i ka parë, e shenjta kohë do të tregojë një ditë, apo jo?
 10. Ju keni thënë se Avdyl Krasniqi, baba i Xhevë Lladrovcit, është spiun, apo, jo?
 11. Ju keni thënë se baba i Ramush Haradinajt ka patur magazinë dhe është spiun, apo jo?
 12. Të gjitha këto shpifje tuajat ndaj patriotëve të vërtetë duan të thonë se veç ju UDB-ashat,

SHIK-istat jini patriotë shqiptarë?

 1. A jeni ju patriotët e Serbisë që bëni këto punë?
 2. Por a flet dikush për prindërit e juaj?
 3. Të flasim për heroin tonë Hashim Tadiçin, a është e vërtetë se baba tij ishte në punë të shtetit si rojtar pylli?
 4. A është e vërtetë se i ati Hashim Agë Thaçit kishte armë me leje prej kohës së Rankoviçit?
 5. A është e vërtetë se gjyshi i Hashim Agë Thaçit, Sinan Idrizi, ka qenë oficer i OZNA-s, apo jo?
 6. A është e vërtetë se gjyshi i Hashim Agë Thaçit e ka sjellë në gisht Drenicën?
 7. Është e vërtetë se Hashim Agë Thaçi pe sjellë krejt Kosovën në gisht?
 8. A është e vërtetë, kur Ilmi Haradinaj luftonte me familje me gratë e fëmijët (i vogël e i madh), ose Shaban Jashari me tanë familjen, baba e vëllezërit e Hashim Agë Thaçit vetëm shëtitshin?
 9. Xhavit Haliti, a më thu se sa vëllezër ke pasur në luftë?
 10. Po Hashimi kë ka pas në luftë prej familjes së tij?
 11. A jeni ju që jeni munduar të shtinit përçarje mes patriotëve dhe familjeve patriotike?
 12. Njerëzit me ndikim patriotik në popull jeni munduar t’i izoloni në familjet e veta, apo jo?
 13. A është kjo punë e Serbisë?
 14. SHIK-u i ka bërë këto punë, apo jo?
 15. SHIK-u nuk është marrë kurrë me serbët, apo jo?
 16. Ju jeni munduar me i përça familjet e forta, apo jo?
 17. Ju jeni munduar t’i fundosni personat e fortë që ishin kundër qëllimeve tuaja të mëshefta, apo jo?
 18. Ju si SHIK apo si PDK jeni munduar me çdo kusht ta përulni Murat Rifat Jasharin, apo jo?
 19. PDK-ja nuk e votoi Murat Rifat Jasharin në postin e Avokatit të Popullit, apo jo? Mund të na thoni arsyen?
 20. Kjo punë a është bërë nga PDK-ja “patriotike”?
 21. Ju bllokuat Lulzim Jasharin, djalin e Adem Jasharit, që të qëndronte në FSK, apo jo?
 22. Natyrisht, nuk bën të jetë djali i “terroristit” në FSK, apo jo?
 23. Ju i mashtruat djemtë e ri si Bekimin dhe Lulin me disa punë, apo jo?
 24. Ju u munduat me i kthy Bekimin dhe Lulin kundër Muratit, apo jo?
 25. Ju i shtini familjet dhe vllaznin njeni kundër tjetrit, apo jo?
 26. Kush u nxit dhe interesi i kujt është kjo punë?
 27. A jeni ju që shpallet Republikë në territor të Serbisë?
 28. A është kjo arsye që flitet për rastin e dy Gjermanive?
 29. Dy Gjermanit u bashkuan përsëri, apo jo?
 30. Serbia dhe Kosova a do të bashkohen përsëri, ose janë të bashkuar por nuk i thuhet popullit?
 31. Pse shpallja është bërë në Parlament?
 32. Pse nuk është bërë shpallja me Referendum të Shtetit të Republikës së Kosovës dhe ndarja nga Serbia, pas tri vjetësh, sikundër deklaruat nga Rambujeja?
 33. Pse nuk keni kërkuar ndarjen nga Serbia, siç bëri Mali i Zi?
 34. A është bë kjo gjë me qëllim në Parlament, duke e vendos edhe në Kushtetutë se Kosova nuk do të bashkohet me asnjë shtet që e rrethon?
 35. A është shumica e Parlamentit të Kosovës me njerëz të SHIK-ut dhe të UDB-ës?
 36. A është Parlamenti i Kosovës që votoi Amendamentin për ta hequr autonominë në 1989?
 37. A është ky Parlament i sotëm më i mirë se Parlamenti i 1989?
 38. A është në këtë Parlament shoku i familjes së Milosheviqit, Behxhet Pacolli me AKR?
 39. A është në këtë Parlament shefi KOS për Kosovë me shoqëri me LDK?
 40. A janë në këtë Parlament xhelatët e UÇK-së, Xhavit Haliti, Azem Syla dhe Hashim Thaçi me nji pjesë të spiunëve të Kadri Veselit në PDK e kompani?
 41. A është kështu, apo jo?
 42. A është e vërtetë se kjo qeveri është ardhë në pushtet me hajni?
 43. A është e vërtetë se 70% e popullit nuk ka votuar?
 44. A është logjike që kjo qeveri të jetë legjitime e cila vjen me hajni dhe me 30% të votuesve? A për këtë « demokraci » u luftua në Kosovë, ku pakica të sundoi shumicën? Pse e bëtë në këtë formë ligjin e zgjedhjeve ti Xhavit dhe ti Jakup që drejtoni Parlamentin?
 45. A është legjitime të vendosë kjo qeveri e 30 përqindëshit për shumicën shqiptare duke qeverisur me serbët?
 46. A është mirë që agjentet e Serbisë bashkë me serbët të qeverisin shumicën shqiptare?
 47. A janë kokat e partive politike të Kosovës agjentë të Serbisë LDK, PDK, AKR dhe satelitët e tyre?
 48. A janë në gjendje këta politikanët të pranojnë sovranitetin e Serbisë mbi Kosovën, mbasi arrestohen e likuidohen patriotët deri sipas planeve në 2020, për të hyrë në BE?
 49. Plani i Ahtisarit a ishte plani për kantonizim i Çoviqit? / VIJON

 

MURAT JASHARI

manastiri337@gmail.com

LEXONI më tepër nga Murat Jashari:

http://www.shqiptari.eu/a-e-helmuat-jashar-salihun-ne-tirane-ti-mbulonit-9-milione-franga-te-zvicres/
http://www.shqiptari.eu/shik-u-me-udb-ne-dhe-dgse-ne-i-debuan-shqiptaret-nga-veriu/
http://www.shqiptari.eu/cila-eshte-ana-e-erret-e-presidentes-atifete-jahjaga-dhe-gjeneral-behar-selimit/
http://www.shqiptari.eu/hashim-thaci-e-bardhyl-mahmuti-a-jane-pergjegjes-per-ndarjen-e-mitrovices-e-debimin-e-shqiptareve/
http://www.shqiptari.eu/pse-ldk-ja-heshte-per-helmimin-e-rugoves-nga-vete-shik-istat-dhe-udb-ashet-video/
http://www.shqiptari.eu/a-ishin-kontribut-lufte-netet-qe-i-kalonit-me-prostituta-kur-populli-masakrohej/
http://www.shqiptari.eu/ilmi-recica-nr-2-i-shik-ut-shok-i-ngushte-i-sasha-mihallkov-qe-vrau-trimat-ne-kumanove/
http://www.shqiptari.eu/murat-jashari-1443-pyetje-per-hashim-thacin-trego-pse-u-torturua-edhe-kufoma-e-ali-ukes/

 

 

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...