Published On: 25 Janar, 2016

Xhaxhi Edi, ia dole!

Nga Fiorentina Spahiu

Xhaxhi Edi, ia dole!

Ia dole të bëje Rilindje sipas konceptimit tend per kete term..

Ia dole te mbipopulloje burgjet nga njerez punëtore e të pafajshëm..

Ia dole te unifikoje politiken me krimin e mirefillte..

Ia dole te pasuroje shoket, bravo u tregove shok i mire.

Ia dole te shembje kioskat anash rruges per te ndertuar biznese te medha, me fal lulishte..

Ia dole te besh qytetaret te vrasin veten nga skamja..

Ia dole te besh foto si Obama, se vetem kete kishim mangut…

Ia dole te beje pushime ne Miami nderkohe qe populli permbytej..

Ia dole te jepje me koncesion gjithcka, po mire bere se cfare rendesie ka interesi kombetar…

Ia dole te jesh kryeministri i vetem qe ironizoi popullin e tij..

Ia dole te krijosh percarje dhe brenda Ps..

Ia dole te krijoje shtet policor..

Ia dole ti beje njerezit te kerkonin kohen e Xhaxhit Enver…

E dija qe do ia dilje xhaxhi Edi, sepse ti ende pa ardhur ne pushtet perdore fjale ofenduese per nje pjese te popullsise, “morracake dhe kokepalare” ishin fjalet qe ti perdore ne fushate kundrejt nje pjese te popullsise , duke treguar keshtu veti jo tipike te nje lidershipi demokratik. Pra ti me mbeshtetjen tone ia dole te krijoje kete “diktaturen moderne” qe po na pi gjakun deri ne piken e fundit..

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...