Published On: 8 Maj, 2016

Xhavit Haliti “rahaton” kunatën në Kuvend, Blerim Latifi mbesën

Vala e punësimeve familjare të deputetëve në Kuvend siç duket nuk ka të ndalur. Derisa dikush rahaton motrën, ka të tjerë që kujdesën edhe për punësim të mbesave e kunatave.

Në njoftimin për hapjen e konkusit për punësim në këtë Institucion, që posedon Gazeta Fjala, shohim se Blerta Zekaj, kunata e nënkryetarit Xhavit Haliti, është përzgjedhur si zyrtare ligjore për mbështetje të Kuvendit dhe seancës plenare.

 Menjëherë pas kunatës së Halitit, pozitën si zyrtare për marëdhënie dy palëshe e ka fituar Bukurije Rukolli, mbesa e Blerim Latifit i është këshilltar për media i kryetarit të Kuvendit, Kadri Veseli, shkruan Gazeta Fjala.

Hiç më larg se dje Gazeta Fjala, ka raportuar për punësimin e motrës së Blerta Deliut, në këtë Institucion.13180845_10206279649686172_1170538838_n

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...