Published On: 26 Prill, 2016

Xhavit Haliti pa fije turpi gënjen: S’ka pas FARK, ka qenë veç një ide e imja

I dyshuari i Gjykatës Speciale Xhavit Haliti, pa turp thotë se nuk ka egzistuar Farku.
Sa i takon FARK’ut zotri Haliti deklaroi:

“Krejt çka asht thane asht propagande. S’ka pase FARK, ka qene veç nji ide e imja. Na e kemi pase nji UÇK per te cilen ka qene i informuem edhe Kryeministri edhe zotni Rugova. Kane qene dy grupe te oficerave, te dyja te pamvaruna nga njana-tjetra. Na nuk kemi lejue me dorezue pa çelsa nji krijese tonen – UÇK – kjo s’kishte me qene normale. Te gjithe ata qe kane hy ne UÇK kane hy me marreveshje dhe kane marre grada. Na s’kemi negociue me FARK, na kemi negociue me Ahmet Krasniqin, e ai s’ka qene minister. Kur jemi takue me Ahmet Krasniqin, Adem Demaçi ka qene si garantues per te dy. Kemi diskutue per fondin, forcat ajrore, dhe u kerkue qe komunikatat e UÇK’s me dale nga dikund tjeter. S’ka pase marreveshje per me iu bashkue strukturat e as ministria…Per mue loja u zhvillue – kush po e merr ne kontroll UÇK’n”, tha nder tjera Haliti ne kohen kur ishte ne UÇK në rrokum tv.

Ai shtoi se s’asht ba kurrfare marreveshje me FARK dhe se per kete ka fakte.
“Jane njerez te vegjel ata qe dojne me u marre me kete gja”, tha ai.

 
Displaying 1 Comments
Have Your Say
 1. Sefedin Krasniqi thotë:

  Nje pergjigje Xhavit Halitit

  Pasi nuk po ka mundesi të publikohen edhe foto, e postova lidhjen nga FB im

  https://www.facebook.com/Princ.Zhilivode/posts/938694699581356

  Përgjigjiuni
  Pelqej(3) Nuk Pelqej(0)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...