Published On: 17 Qershor, 2016

Xhavit Haliti mashtron dhe mbron tradhtinë dhe turpin e krerëve të shtetit për Demarkaconin

  • Ja si gënjen Xhavit Haliti, se kinse ishte presion ndaj deputetëve që të arrihet marrëveshja për demarkacionin me Malin e Zi, për të fituar liberalizimin e vizave. Ndërkohë që drejtues në qeveri tashmë kanë  bërë të ditur se nuk është kusht për liberalizim të vizave ratifikimi I marrëveshjes së demarkacionit me Malin e Zi, ku krerë të shtetit kishin mashtruar hapur.

    I fundit që ka komfirmuar se nuk është kusht demarkacioni për liberalizim të vizave është ministri integrimeev Bekim Çollaku, i cili këtë e ka konfirmuar sot.

    Por, ja si e vazhdon lojën mashtruese nënkryetari i Kuvendit Xhavit Haliti, për të mbuluar jo vetëm turpin, por edhe tradhtinë e pushtetarëve më të lartë të vendit.

“Askush deri sot nga të gjitha shtetet që janë nda në atë përbërjen e Jugosllavisë nuk e ka pasë këtë kusht. Në qoftë se është si kusht, atëherë është nxjerr si presion direkt mbi institucionet e Kosovës, veçanërisht mbi deputetë për ta qit para një akti të krymë, për t’i akuzu, deputetët, parlamentin që ju sjeni për integrime europiane, s’jeni për liberalizim të vizave, po na pengoni liberalizimin e vizave sepse siç po thojnë janë të kontestueshme nja dy kodra qatje”, tha Haliti për RTK3.

Ndërkohë, Ministri i Integrimeve Evropiane, Bekim Çollaku ka thënë për herë të parë seratifikimi në Kuvend i demarkacionit me Malin e Zi nuk është kusht për liberalizimin e vizave.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...