Published On: 15 Janar, 2016

Xhavit Haliti: Gjërat mund të prishen brenda natës, njësoj është edhe me koalicionin

Xhavit Haliti thotë se nuk ka ndonjë shkelje të Kushtetutës edhe pse mas pesë muajve është bërë formimi i qeverisë, ajo është një shkelje e pakët se situata ka qenë ashtu.I ftuar në emisionin “Debat” live në RTK, Xhavit Haliti në rolin e përfaqësimit të PDK-së. Më tej Haliti thotë se në politik gjërat mund të prishen brenda natës dhe që të mos plotësohet në tërësi marrëveshja. Po ne duhet të flasim lidhur me të arriturat që i kanë bërë ky koalicion, me premtimet që janë bërë. Unë e pash atë emisionin që e kishit përgaditrë më herët (Nuk e dinë cila është emision e cila është kronik)./Shqiptari.eu

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...