Published On: 18 Tetor, 2016

Xhavit Haliti e Blerta Deliu shpenzuan më së shumti në udhëtimet për në Shqipëri

Nënkryetari i Kuvendit nga radhët e PDK-së, Xhavit Haliti, mban primatin e udhëtimeve më të shpeshta për në Shqipëri. Që nga fillimi i Legjislaturës së V-të nga viti 2015 e deri më tani, ai ka udhëtuar 8 herë për në Shqipëri dhe udhëtimet e tij kanë kushtuar 1,663.61 euro.

Menjëherë pas Halitit ajo që ka shpenzuar më shumë në udhëtimet në Shqipëri, është deputetja nga rradhët e PDK – së, Blerta Deliu-Kodra e cila për vetëm 3 udhëtime ka shpenzuar 1,129.26 euro, njofton Klan Kosova.

 Instituti Demokratik i Kosovës ka treguar se që prej fillimit të kësaj Legjislature janë realizuar 362 udhëtime jashtë vendit, kryesisht për në Shqipëri, ku janë realizuar 80 udhëtime.

Gjatë kësaj Legjislature 45 deputetë kanë udhëtuar të paktën një herë në Shqipëri e të gjitha këto udhëtime i kanë kushtuar buxhetit të Kosovës 24,863.92 Euro.

Pas Halitit dhe Deliu-Kodrës është deputeti nga 6+, Fikrim Damka që ka shpenzuar 1,042.01 Euro për dy udhëtimet e tij për në Shqipëri.
Blerta

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...