Published On: 24 Gusht, 2016

Xhamia në Prishtinë, vatër e drogës dhe prostitucionit

Një xhami në Prishtinë është bërë vatër e prostitucionit dhe drogës. Këtë shqetësim e ka ngritur sot përfaqësuesi i imamëve të Prishtinës Idriz Gjigolli në takimin që është diskutuar për sigurinë në vend e që prezent ishte edhe ministri i Punëve të Brendshme Skënder Hyseni.

Rexhep Sijarina nga Policia e Kosovës ka thënë se kanë marrë telefonata dhe se aty kanë has në raste te narkomanëve dhe prostitucionit.

 Sipas tij Policia ka dalë në vend të ngjarjes dhe në disa raste edhe kanë takuar persona të tillë

Kjo xhami nuk është funksionale pasi që është në renovim.

 
Displaying 1 Comments
Have Your Say
  1. fery thotë:

    …dhe jo vetem ne Prishtine. qe hasim ne keso poshtersirash por, edhe ne qytete tjera te Kosoves . ka filluar. prej kohesh te peshperritet prej pere dukuri. dhe sjellje te pahijshe te disa personave qe vehtes i thone hoxhe .medje , disa hoxhallar po i keqeperdorin. me te madhe kultet fetate …Ishalla. gjitha keto qe po i degjojme , jone vetem fjale te qarshise

    Përgjigjiuni
    Pelqej(0) Nuk Pelqej(0)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...