Published On: 30 Korrik, 2016

Xhaka shpërblehet në debutim me Arsenalin (FOTO)

Granit Xhaka e ka nisur mbarë aventurën te Arsenali.

Mesfushori shqiptar, Granit Xhaka, ka debutuar në fitoren 2:1 të Arsenalit kundër yjeve të futbollit amerikan (MLS).

23-vjeçari luajti 45 minuta në fitoren 2:1 të Arsenalit, për të impresionuar tifozët dhe trajnerin Arsene Wenger me paraqitjen e tij, shkruan Express.

Edhe më të veçantë debutimin e tij e bëri fakti se Xhaka u zgjodh nga fansat si lojtari më i mirë i ndeshjes, duke lënë prapa lojtarë si Alex Oxlade-Chamberlain e Joel Campbell.

LEXO:  Xhaka këndon shqip para lojtarëve të Arsenalit (VIDEO)

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...