Published On: 15 Shkurt, 2016

Xhaka mund të dënohet rëndë, i ngreh flokët dhe e godet kundërshtarin (Video)

  • Taulant Xhaka është në një tjetër problem të madh pasi mund të dënohet nga Federata e Futbollit të Zvicrvs.

Mesfushori i Kombëtares së Shqipërisë dhe Baselit ka bërë një gjest të pahijshëm në ndeshjen ndaj Grasshopperit.

Në minutën e 31-të, sulmuesi Marc Janko u ndëshkua me karton të kuq pas ndërhyrjes ndaj Bauer dhe ky i fundit si duket simuloi.

Natyrisht që Taulanti nuk e duroi një gjë të tillë dhe shkoi për të qëruar hesapet me të, transmeton Telegrafi.

Në momentin që ishte i shtrirë lojtari vendas, Xhaka e tërhoqi për flokë pastaj edhe e goditi.

Gjyqtari nuk e pa këtë rast, mirëpo kamerave nuk iu ka ikur dhe tani futbollisti shqiptar rrezikon të dënohet deri në katër ndeshje mos lojë. /Telegrafi/


Taulant Xhaka reisst an Bauers Haaren! by enteritament

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...