Published On: 7 Gusht, 2016

Xhaka këndoi për Arsenalin në shqip: Ja kënga që dua

Granit Xhaka, lojtari shqiptar i Arsenalit, siç e kërkon tradita, këndoi një këngë ‘inaugurimi’ përpara ekipit.

Disa media thanë se ai është këngëtar i tmerrshëm, të tjerë pyetën se çfarë këngë ishte ajo.

“Është një këngë shqiptare, e pëlqej shumë dhe flet për dashurinë. Është një hit i njohur në Shqipëri së fundmi dhe nuk është këngë e vështirë për t’u kënduar, prandaj e zgjodha. Nuk jam këngëtari më i mirë, e patë vetë. Por mendoj se është diçka që duhet ta bësh si lojtar i ri”.

“Shokët e mi nuk e kuptuan, por është këngë e bukur”, tha lojtari.

Mesa duket bëhet fjalë për këngën “A e di sa shumë të dua” nga Vladimir Toska dhe Edi Beqiri.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...