Published On: 11 Janar, 2016

Xhaka i dhuron shiritin e kapitenit shokut të skuadres

Granit Xhaka nuk do të jetë më kapiten i skuadrës së njohur gjermane Borussia Moenchegladbach.

Mesfushori kosovar i Përfaqësueses së Zvicrës ka treguar arsyeje pse do të heqë dorë nga shiriti i kapitenit.

Ish-kapiteni i Gladbachut, Martin Stranzl është rikthyer nga lëndimi dhe Xhaka ka thënë se do t’ia japë përsëri shiritin e kapitenit.

Pas ardhjes së trajnerit të ri, Xhaka u vendos si kapiten i skuadrës dhe e udhëhoqi Gladbachun drejt një serie të suksesshme të fitoreve në Bundesligë.

“Për mua ka qenë ëndërr e bërë realitet që jam bërë kapiten i Gladbachut”, ka thënë Xhaka.

“Pasi Martin Stranzl u lëndua trajneri Andre Schubert më tha mua se jam kapiten i skuadrës”.

“Tani Stranzl është rikthyer dhe nga respekti i madh që kam për të unë do t’ia japë atij shiritin e kapitenit”, deklaroi Xhaka.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...