Published On: 1 Prill, 2016

Xhaka: E ftoj për darkë atë që më sjell një fotografi të babait tim në Londër

Mesfushori Granit Xhaka, ka hedhur poshtë spekulimet për të ardhmen e tij, ku ditëve të fundit në media është raportuar shumë rreth negociatave të tij me Arsenalin.

23 vjeçari në dy vitet e fundit ka regjistruar paraqitje të larta në Bundesligë në fanellën e Borussia Monchengladbach, dhe kjo ka bërë që pas tij të vihen shumë skuadra, por që për momentin nuk ka asgjë konkrete.

Këtë e ka konfirmuar Xhaka në një intervistë ekskluzive për median gjermane ‘express.de’.

“Kam parë shumë lajme. Dhe unë në atë që është shkruar dhe raportuar vetëm mund të them: E gjitha është absurditet”, deklaroi Xhaka.

“Nuk ka pasur negociata me Arsene Wenger. Nuk ka asgjë për të rregulluar. Këto janë thashetheme dhe spekulime që sillen që një vit”.

“Dhe nëse dikush pretendon se babai im ka qenë në Londër për negociata me Arsenalin, ai duhet të më tregoj fotografinë. Po ashtu askush nga Londra nuk ka qenë këtu për të negociuar. Nëse dikush pretendon se ka parë diçka të tillë, ai duhet të vijë tek unë – e ftojë për darkë. Ende mund të shkruajnë për këtë”, ka vazhduar Xhaka.

Kush dëshiron shërbimet e Granit Xhakës, duhet t’i paguajë skuadrës së Monchengladbach së paku 50 milionë euro, aq sa po vlerësohet mesfushori me prejardhje nga Kosova./Indeksonline/

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...