Published On: 30 Mars, 2016

Xhaka – Arsenal, lajm i madh nga Gjermania (Foto)

  • Një lajm i madh rreth të ardhmes së Granit Xhakës ka ardhur nga Gjermania.

Kohëve të fundit, mesfushori kosovar Granit Xhaka është përfolur për një largim nga Gladbach, dhe një kalim të mundshëm në Arsenal.

Gazeta gjermane “Bild” shkruan se marrëveshja Xhaka – Arsenal tashmë është punë e kryer dhe pritet vetëm zyrtarizimi, transmeton Gazeta Blic.

Ky burim më tej shton se 23-vjeçari do t’i bashkohet Arsenalit në verë, për shumën e 43 milionë eurove.

Xhaka edhe vet kishte pranuar se e dëshiron largimin nga Bundesliga dhe kalimin në Angli, ndërsa Arsene Wenger raportohet se është takuar me babain e Xhakës për të arritur një marrëveshje për lojtarin.

Arsenali me shumë gjasë do të zyrtarizojë marrëveshjen me kosovarin në merkato. /Gazeta Blic/

xhaka1

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...