Published On: 25 Prill, 2016

Xhabir Zharku, qyqar, Nait Hasani kërkon arrestimin e tij

Deputeti i PDK-së Nait Hasani, ka vlerësuar se drejtësia në Kosovë është majft selektive.

Ai në një intervistë të dhënë për Gazetën Blic, veprimin e kryetarit të komunës së Kaçanikut, Xhabir Zharkut, i cili ndonëse është i dënuar, po vazhdon të jetojë i lirë jashtë vendit, e ka qujatur si një qyqarllëk.

“Unë mendoj  se jo të gjithë njerëzit  janë politikisht të përgjegjshëm edhe pse njeriu është qenie politike. Ikja  nga përgjegjësia tregon  qyqarllëkun e individit si ndërgjegjësim politik. Ai e ka  dëmtuar veten  me ikje po dhe e ka humbur  besimin te  qytetarët dhe te  drejtësia”, ka thënë ai.

Ndërsa, për raste si të tij, Hasani ka thënë se duhet të aktivizohet edhe Interpoli.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...