Published On: 12 Shkurt, 2016

Xavi nuk e do Pogban te Barcelona

  • Legjenda e Barcelonës Xavi ka thënë se mesfushori i Juventusit, Paul Pogba nuk do të ishte i duhuri për mesfushën e ish-klubit të tij, për shkak të stilit të lojës.

Ai ka thënë se dy lojtarët që kanë ADN-në e Barcelonës janë Marco Verrati e Paulo Dybala, të cilët sipas tij janë të destinuar që një ditë të veshin fanellën e Barcelonës, transmeton Koha.net.

“Pogba është një lojtar i shkëlqyer, jam përballur me të. Ai do të ketë ndikim të madh me Francën, ashti siç ka të Juventusi. Por, stili i tij i lojës është më ndryshe se ai i Barcelonës. Nuk po them se ai është lojtar i keq, përkundrazi, do të doja të kisha në ekip një lojtar të tillë, sikur të isha trajner”, është shprehur Xavi për El Mundo Deportivo.

Kurse për Dybalan e Verratin ka thënë: “Dy lojtarët që me të vërtetë më pëlqejnë dhe kanë ADN të Barcelonës janë Verratti e Dybala, janë të mrekullueshëm. Do të përshtateshin shumë lehtë në Barcelonë për shkak të kualitetit dhe stilit të lojës. I shohë ata si dy lojtarë të ardhshëm të Barcelonës”.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...