Published On: 15 Shkurt, 2016

Westbrook, MVP në ‘All Star Game’ (Video)

  • Konferenca e Perëndimit ka mposhtur atë të Lindjes në një ndeshje me shumë spektakël në ‘All Star Game’.

Pasi ishin edhe fitues, lojtari më i mirë i ndeshjes apo siç e quajnë ndryshe amerikanët ‘MVP’, u desh të shpallej pikërisht nga perëndimi.

Fundori fantastik, Rusell Westbrook mori çmimin e madhe të ‘MVP’ në këtë spektakël, falë paraqitjes së tij fantastike.

Anëtari i skuadrës Oklahoma City Thunder, ka shkëlqyer në këtë takim duke shënuar 31 pikë, dhuroi pesë asistime dhe bëri tetë kërcime, pesë në fazën mbrojtëse dhe tri në sulm.

Gjatë gjithë ndeshjes koshashënuesi më efikas ishte ai nga Lindja, Paul George me 41 pikë, por çmimi i takoi fundorit të Perëndimit falë fitores së lartë 196:173. /Telegrafi/

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...