Published On: 2 Gusht, 2016

VV: Pushteti në Kosovë i kapur nga mafia në interes të Hashimit e Veselit

Pas përgjimeve të djeshme të deputetit nga radhët e PDK-së, Adem Grabovci, Lëvizja Vetëvendosje ka mbajtur sot një konferencë për media, në të cilën Glauk Konjufca tha se dje populli ishte dëshmitar i përgjimeve tronditëse, të cilat tregojnë për kapjen e shtetit nga mafia në Kosovë.

“Grabovci organizohet me Veselin e Thaçin dhe punëson militantët e vet në të gjitha agjencitë dhe këto agjenci në vend se të punojnë për interesin e shtetit ato vihen në interes të Hashimit e Veselit”, tha Konjufca, transmeton KP.

“Kjo skemë e kriminalizuar e Kosovës nuk është e rastësishme e me këto veprime po na sjellin pasoja”, tha më tej Konjufca.

Ata kanë thënë se pushtetarët e kriminalizuar, siç i quajtën, nuk do të largohen, por sipas tyre, populli mund t’i rrëzojë.

Ndërsa se a është thirrje për protestë, deputetja Albulena Haxhiu tha se për më shumë detaje do të njoftohen me kohë.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...