Published On: 26 Dhjetor, 2015

VV: Policët civilë arrestuan koordinatorin Nol Nushi

Lëvizja Vetëvendosje ka njoftuar se pak minuta më parë, policë civilë, të prirë nga Driton Imeri, kanë arrestuar koordinatorin e sekretariateve të Vetëvendosjes, Nol Nushi.

“Aktivistët e Lëvizjes Vetëvendosje po përndiqen politikisht nga policia partiake, për shkak se protestuan kundër marrëveshjeve anti-kushtetuese me Serbinë. Në vend që Isa Mustafa e Hashim Thaçi të dorëhiqen, pas nënshkrimit të marrëveshjeve të dëmshme, tashmë të shpallura edhe antikushtetuese, ata po vazhdojnë ta burgosin opozitën”, thuhet në reagimin e këtij subjekti politik.

Kjo mënyrë e të vepruarit, sipas Vetëvendosjes, paralajmëron fundin e kësaj Qeverie.

“Mustafa e Thaçi nuk do të mund t’i mbulojnë gabimet e tyre duke arrestuar qytetarë dhe aktivistë. Qytetarët do të protestojnë masivisht më 9 janar dhe nuk do të ketë represion policor që do të arrijë ta ndalë opozitën”, ka përfunduar reagimin e subjektit më të madh opozitar, Vetëvendosje.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...