Published On: 10 Tetor, 2016

VV: Kujdes, lista e veprimeve që përbëjnë akt terrorist

Lëvizja Vetëvendosje ka reaguar sërish në lidhje me arrestimin e gjashtë aktivistëve të kësaj Lëvizjeje si të dyshuar se kanë sulmuar me predhë Kuvendin e Kosovës.

Në lidhje me këtë aktivistët e Lëvizjes Vetëvendosje kanë realizuar sot një aksion simbolik gjatë së cilit kanë shpërndarë njoftime me logo të Policisë të cilat i thërrasin qytetarët të bëjnë kujdes.

“Drejtor i kësaj policie e cila është e specializuar në montime të rasteve, de facto është Elmi Reçica dhe de jure është Shpend Maxhuni”, thuhet në një komunikatë të VV-së.

VV ka listuar shtatë veprime që sipas tyre nëse dikush i bën cilësohet si akt terrorist.

1. Blerja e telefonit te tregtarët ilegalë në shesh

2. Blerja e kifleve dhe shkuarja në Fast Food

3. Udhëtimi me taxi në qytet

4. Nxjerrja e të hollave në bankomat

5. Pirja e kafes nëpër kafenetë e qytetit

6. Blerja e motoçikletës apo posedimi i saj nga ndonjë familjar i juaji

7. Kritika ndaj RTK-së dhe mos përcjellja e kanali televiziv

Sipas VV-së gjashtë aktivistë të Lëvizjes Vetëvendosje po mbahen në burgje të dyshuar për këto veprime.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...