Published On: 18 Shkurt, 2016

VV-ja mblidhet sot në orën 16:00. Nesër do të protestojë para Kuvendit

Seanca e radhës në Kuvendin e Kosovës pritet të mbahet ditën e nesërme (të premten), duke filluar prej orës 10, raporton GazetaBlic.

Mirëpo, sikurse seancat paraprake, Opozita pritet ta bllokojë edhe këtë seancë. Dhe jo vetëm kaq.
Sipas burimeve të Gazetës Blic, Opozita, konkretisht Lëvizja Vetëvendosje, ka filluar që t’i mbledhë aktivistët e saj, për të protestuar nesër para Kuvendit.

“Vetëvendosje ka nisur t’iu bëjë thirrje aktivistëve të të gjitha qendrave. Ata pritet që pak para fillimit të senacës, të grumbullohen para Kuvendit të Kosovës”, ka thënë ky burim.

Sipas po këtyre burimeve, Vetëvendoje pritet që sot prej orës 16:00, ta mbajë një takim, në mënyrë që të koordinohet për ditën e nesërme.

“Lëvizja Vetëvendosje sot pasdite, konkretisht në orën 16:00, do t’ua ndajë detyrat aktivistëve. Këtë do ta bëjë përmes një takimi, që është thirrur të mbahet po në këtë orë”, ka shtuar ky burim.

GazetaBlic ka tentuar të marrë një përgjigje nga opozita, mirëpo nuk ka arritur.

Partitë opozitare po vazhdojnë të protestojnë qe disa muaj me radhë. Kjo për arsye që siç thonë ata, t’i zhbëjnë përfundimisht marrëveshjet e Brukselit, si dhe ta detyrojnë qeverinë aktuale të japë dorëheqje./GazetaBlic/

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...