Published On: 10 Korrik, 2017

VV i kthen përgjigje Haradinajt

Deputetja nga radhët e LVV-së, Shqipe Pantina ka reaguar menjëherë pas propozimit nga kandidati për kryeministër të vendit Ramush Haradinaj për një takim të mundshëm me liderin e Vetëvendosjes dhe atë të LDK-së, përcjell Gazeta Blic. 

“Është tejet jo parimore dhe e pandershme që deputetët e Kuvendit të Kosovës të konsiderohen thjeshtë numra që i duhen dikujt për t’u bërë kryeministër”, ka shkruar Pantina në facebook.

Ky është postimi i plotë i Shqipe Pantinës:

 “Ështe tejet jo parimore dhe e pandershme që deputetet e Kuvendit që janë përfaqësueses të popullit të konsiderohen thjesht numra që mund të i duhen sot dikujt për tu bëre kryeministër. E di se në të kaluarën për këtë kanë kontribuar disa (ish) deputete, por kjo praktikë duhet të marrë fund njëherë e mirë”.
Kuvendi i Gjilanit miratoi emrimin e rrugës: "Mërgimtarët e Gjilanit" në shenjë nderimi e falënderimi për kontributin e juaj për Lirinë, Pavarësin dhe Republikën! #Mirësevini n'shpi!
A 5
Loading...
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Loading...