Published On: 9 Korrik, 2016

VV: “Hashim Thaçi me vëllezër &company: ktheje pasurinë e vjedhur, mos e fal tokën e Kosovës” [video]

Aktivistë të Vetëvendosje-s kanë zhvilluar një aksion simbolik për ta kundërshtuar marrëveshjen për demarkacionin e kufirit me Malin e Zi.

Aksioni u zhvillua para ndërtesës ku gjendet apartamenti i Presidentit të vendit Hashim Thaçi, raporton KTV.

Ata kanë vendosur në hyrje të banesës një pankartë me mbishkrimin: “Thaçi me vëllezër company: ktheje pasurinë e vjedhur, mos e fal tokën e Kosovës”.

Aktivistja Teutë Rrusta tha se është me rëndësi të nxirret në pah lidhja që ekziston mes politikave të Thaçit dhe pasurisë që ai ka krijuar bashkë me vëllezërit e tij.

Aksioni i Vetëvendosjes ka përfunduar i qetë.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...