Published On: 2 Shtator, 2016

VV: Demarkacioni e Zajednica “vdiqën”, radhën e ka dorëheqja e kryeministrit

Nënkryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Dardan Sejdiu në konferencë për shtyp ka thënë se demarkacioni dhe ‘Zajednica’ tani janë dy tema të vdekura, ndërsa tani radhën e ka dorëheqja e Qeverisë.

“Ajo çka është e qartë është se Zajednica dhe demarkacioni janë tema që kanë përfunduar, kurse tani është koha e dorëheqjes së Qeverisë. Protestat kanë pasur efektin e tyre”, ka thënë Sejdiu.

Ai më tutje ka shtuar se qytetarët e Kosovës nuk mund të lëvizin lirshëm për shkak të klanit “Pronto”, ndërsa ka theksuar se sikur të ishte Vetëvendosje në pushtet nuk do të ndodhte privatizimi, si dhe nuk do të kishte krim e korrupsion.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...