Published On: 17 Tetor, 2016

Vuçiq: Kur është fjala për dokumente, Serbia është dukshëm përpara Prishtinës

Autostrada Nish – Prishtinë do të jetë shpëtim për Toplicën dhe Nishi do të bëhet qendër dhe udhëkryq, tha kryeministri Aleksandar Viçiq. Ai ka thënë se vlera totale e punimeve so të arrijë në mes 600 e 700 milionë eurosh, shkruan Tanjug, raporton  Gazeta Blic.

Ai tha në Prokuplje se Serbia është e gatshme për të marrë pjesë pjesërisht në financim, por është duke pritur që BE-ja të njoftoi se sa janë të gatshëm ata që të marrin pjesë në financim.

Vuçiq ka theksuar se Serbia ka bërë punë të mirë deri më tani  dhe se pritet studimi i fizibilitetit të Bankës Evropiane për Rindërtim dhe Zhvillim dhe Bankës Evropiane për Investime, shkruan Tanjug, raporton  Gazeta Blic.

Po përpiqemi që këtë ta bëjmë falas pasi këtë e kemi biseduar gjatë konferencës së Berlinit dhe presim të shohim – u shpreh Vuçiq.

Kur është fjala për dokumentet dhe gjërat  e tjera burokratike që duhet të plotësohen, Vuçiq ka thënë se Serbia është dukshëm më përpara sesa ana e Prishtinës. / © Tanjug – GazetaBlic.com /

 

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...