Published On: 31 Maj, 2017

Vuçiq bënë betimin, merr detyrën e Presidentit të Serbisë

Aleksandër Vuçiq nga sot do të zë vendin e ish Presidentit, Tomislav Nikoliq.

Vuçiq tashmë ka bërë betimin në Kuvendin e Serbisë para delegatëve dhe mysafirëve tjerë në parlament, përcjell Tanjug, shkruan Indeksonline.

Presidenti i ri i Serbisë pas betimit ka thënë se nuk mund të gjejë fjalë për shpresën dhe frikën për përgjegjësinë qe po e merr si kryetar i Serbisë.

Ai ka falenderuar Tomisllav Nikoliq, qe sipas tij vetëm ai kishte guximin për të mbështetur vetëm masat e sakta, por të vështira të qeverisë./Indeksonline

Kuvendi i Gjilanit miratoi emrimin e rrugës: "Mërgimtarët e Gjilanit" në shenjë nderimi e falënderimi për kontributin e juaj për Lirinë, Pavarësin dhe Republikën! #Mirësevini n'shpi!
A 5
Loading...
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Loading...